Recenze

Práskovník je částečně online 🙂

http://www.klubknihomolu.cz/173363/praskovnik-pepa/

Můj první rozhovor. 🙂

Pohádka Práskovník Pepa se mi moc líbila. Byla hodně veselá. Líbilo se mi to, že Práskovníci bydleli v knihovně a hodně četli. Já si také ráda čtu. Při čtení pohádky jsem namalovala obrázky Práskovníků.

Anička, 9 let

Práskovník Pepa podle Aničky, 9 let 🙂

Práskovník Pepa. Aneb když práskat, tak jenom dveřmi v knihovně.

Práskovníky jsme přečetli, na Kristýnku byli trochu dlouzí, spala už u dračího požáru, takže vlastně super a kluci poslouchali jak pěny. Nejvíc se jim líbilo, že to byla tak trochu detektivka  A pak jsme četli kapříka Kaju, málem jsme to všichni obrečeli. Ještě že není před Vánoci, jinak jsme byli bez večeře.  Mně se pohádky moc líbí, jsou nevšední, s originálním nápadem, srozumitelné pro děti, prima, že jsou psané v krátkých větách… Moc rádi si přečteme i další. Držím palce, ať se líbí!

Petra

30. března se uskutečnil v naší mateřské škole projektový den Pohádky od Áni. Autorka dětem četla z knihy pohádek, kterou napsala pro svou neteř se synovcem. Nešlo samozřejmě jen o čtení, ale paní spisovatelka ve spolupráci s paní učitelkami také připravila spoustu lákavých činností souvisejících s knížkami a pohádkami.

Díky vtipně pojaté prezentaci Od nápadu na pult knihkupectví děti získaly nové vědomosti o tom, jak vlastně vzniká kniha a jaký je život spisovatele.

Velmi kladně hodnotíme, že kromě toho, že se děti dověděly něco nového, měly také možnost zapojit se do různých aktivit podle vlastního zájmu, ať již šlo o dramatizaci pohádek s využitím loutek, pohádkové maxi pexeso nebo výrobu své vlastní „knihy“ z papíru.

Takto komplexně pojatý projektový den velmi přispěl k rozvoji předčtenářské gramotnosti našich dětí a nelze jinak než všem doporučit.

MŠ Kovářská

MŠ Kovářská

Jací jste byli vy jako děti? 🙂

http://www.klubknihomolu.cz/167048/pojednani-o-detech/

http://vytvarna-vychova.cz/o-princeznach-dracich/

http://vytvarna-vychova.cz/proc-drak-sezral-rytire/

Děkuji za krásnou recenzi na kultura21.cz 🙂

https://kultura21.cz/cteni-pro-deti/100-cteni-pro-deti/22012-o-princeznach-dracich-lidech-a-podobne-haveti-recenze

Lucinka, 7 let

Knížku O princeznách, dracích, lidech a podobné havěti jsem četla sedmileté dceři a tříletým dvojčatům. Všechny tři holčičky napjatě poslouchaly a po skončení každé pohádky chtěly, abych četla další. Zároveň si dlouze prohlížely ilustrace, které se jim (i mně) moc líbily. Příběhy byly zábavné i pro mne. Moc oceňuji, že každá pohádka má milé poselství, respektive ponaučení. Postavy nečekají, až se „něco“ stane, nebo je někdo zachrání, ale aktivně se snaží o řešení situací, do kterých se dostaly. Jednotlivé pohádky nejsou ani příliš krátké, ani příliš dlouhé, takže před spaním jsme přečetly tři až čtyři. Nejdřív jsem četla příběhy z e-knihy. Teď už je máme i v tištěné podobě a kniha je moc povedená i po grafické stránce. Doporučuji všem rodičům a dětem – třeba jako dárek pod stromeček nebo jen tak:).

Lenka H. 

Paní Langerová, děkujeme za informaci o Vaší knize pohádek. Ukázku jsem přečetl a líbila se mi. Mezi v současné době vydávanými, většinou magickými schopnosti a podivnými postavami hýřícími pohádkami je ta Vaše normálním pohlazením. Dnešní děti asi rády unikají realitě a kouzelnické schopnosti by jim pomohly bezpracně něco získat, ale tudy cesta nevede. Vede tudy, kudy se vydala Vaše Majda, princezna kovářka.  …

Městská knihovna v Pelhřimově